Daces Melbārdes mājaslapa

Uzruna Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādes atklāšanā

2019. gada 22. marts , Kultūras ministre Dace Melbārde

Godātie Purvīša balvas kandidāti, izstādes rīkotāji, viesi!

Kanoniskajai un visiem labi pazīstamajai Vilhelma Purvīša pavasara ainavai nu jau tradicionāli ik pēc diviem gadiem Purvīša balva liek pretī savu – Latvijas laikmetīgās mākslas šābrīža ainavu – latviešu izcilākā ainavista vārdā nosauktās balvas kandidātu darbu kopizstādi.

Turklāt izstāde piedāvā ne tikai pašreizējo Latvijas laikmetīgās mākslas ainavu, bet arī paša laika un mūsu laikmeta ainavu, kuru savos darbos iemiesojuši žūrijas izvēlētie balvas kandidāti.

Tieši spēja pārsteidzoši spēcīgi un pārliecinoši vēstīt par mūsu laiku un mums pašiem tajā ir uzrunājusi žūriju un aicināta izstādē koncentrēta veidā uzrunāt arī mūs.

Lai izstāstītu šodienas stāstu, mūsdienu māksliniekiem jau sen vairs nepietiek tikai ar otu, krāsām un audeklu.  Laikmetīgās mākslas bagātīgajā izteiksmes līdzekļu arsenālā ir viss, ko spēj sniegt mūsdienu tehnoloģijas. Vienlaikus, lai spētu skatītāju uzrunāt informatīvi tik pieblīvētajā/pārblīvētajā ikdienas telpā, ar tehnoloģijām nepietiek. Ir nepieciešams svaigs un pārsteidzošs vēstījums, kas runā par to, kas mums ir būtisks. Eksperimentējot, atklājot un radot jaunas vizuālās telpas, veidojas jaunā laikmetīgās mākslas realitāte, kurā joprojām svarīgi ir garīgie ideāli un absolūtās vērtības.

Priecājos, ka šoreiz ir saglabāta intriga un ir dots laiks, lai skatītāji varētu šajā kopainavā izraudzīties un noteikt savu favorītu un salīdzināt to ar starptautiskās žūrijas vērtējumu.

Lai izstādē katram skatītājam izdodas atrast to darbu, kas visspēcīgāk rezonē un paplašina iekšējās pasaules un pieredzes robežas!

Paldies visiem, kas radījuši un uztur spēkā Purvīša balvu kā būtisku mūsu laikmeta barometru latviešu laikmetīgajā mākslā!