Daces Melbārdes mājaslapa

Tukumā un Talsos norisināsies medipratības semināri bibliotekāriem

2022. gada 17. jūnijs ,
Tukumā un Talsos norisināsies medipratības semināri bibliotekāriem
2022. gada 17. jūnijā Tukuma bibliotēkā un Talsu Galvenajā bibliotēkā norisināsies medijpratības semināri bibliotekāriem, kuru laikā Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un medijpratības eksperte Dr.sc.comm. Klinta Ločmele stāstīs par aktuālajām dezinformācijas tendencēm un praktisko faktu pārbaudi darbā ar digitālajā vidē pieejamo informāciju.

“Esmu gandarīta, ka kopā ar medijpratības eksperti Klintu Ločmeli turpinām jau 2020. gadā manis iesākto iniciatīvu, proti, medijpratības stiprināšanu Latvijas senioru un bibliotekāru auditorijā. Sniedzot bibliotekāriem aktuālāko informāciju par dezinformācijas tendencēm un medijpratības rīkiem, vēlamies palīdzēt bibliotēkām nostiprināties kā mūsdienīgiem un nozīmīgiem medijpratības centriem,” uzsver Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde.

“Semināros Tukumā un Talsos piedāvāsim arī rokasgrāmatu bibliotekāriem, kas var palīdzēt ikdienas darbā, atbildot uz tipiskiem bibliotēku lietotāju jautājumiem. Rokasgrāmatā ir sniegts ieskats mediju psiholoģijā un kognitīvajos aizspriedumos, kas var ietekmēt informācijas uztveri. Tajā aplūkots, piemēram, ko nozīmē informācijas trauksmes jēdziens. Tāpat piedāvāti nodarbību scenāriji, lai attīstību medijpratības prasmes dažādās auditorijās ar ko ikdienas darbā sastopas bibliotekāri,” akcentē D. Melbārde.

Seminārs Tukuma bibliotēkas telpās norisināsies š.g. 17. jūnijā plkst.10:00-12:30, savukārt Talsu Galvenajā bibliotēkā plkst.14:00-16:30.

Iniciatīva senioru medijpratības spēcināšanai nāk no Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes un tiek īstenota sadarbībā ar medijpratības eksperti Dr.sc.comm. Klintu Ločmeli. Īpaša uzmanība tiek pievērta bibliotekāriem kā medijpratības mentoriem un uzticamiem pavadoņiem informācijas lietošanā. Projekta īstenošanu finansiāli nodrošina Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde.