Daces Melbārdes mājaslapa

Seminārs kultūras līderiem - "Sapņotāji, kas dara"

2022. gada 14. novembris ,

Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde aicina pievienoties dalībai seminārā: 
“SAPŅOTĀJI, KAS DARA: ES kultūras līderi darbībā”

Norises vieta un laiks: Jaunpils pils, 25. - 26. novembris

Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte un Eiropas Tautas partijas grupas pārstāve, aicina reģionālos kultūras nozares pārstāvjus uz divu dienu semināru, kā mērķis ir aplūkot kultūras lomu un iespējas mūslaiku Eiropā, īpaši pievēršoties kultūras nozīmei krīžu pārvarēšanā.

Pasaule un īpaši Eiropas Savienība pēdējos gados ir saskārusies ar vairākām nozīmīgām krīzēm, kas ir radījušas un turpina radīt jaunus izaicinājumus kultūras nozarē. Taču vienlaicīgi šīs krīzes - pandēmija, tai sekojošā mentālās veselības krīze, pieaugošais demokrātijas un uzticēšanās deficīts, klimata krīze, Krievijas karš Ukrainā, tam sekojošā enerģētikas krīze un prognozējamā migrācijas krīze ES - rada arī jaunu pieprasījumu un paver jaunas iespējas kultūras nozarē. Savā ziņā var teikt, ka kultūra nemainīgi ir aktuālākais iedvesmas avots un virzītājspēks krīžu pārvarēšanai arī 21.gadsimta sabiedrībā.

Semināra mērķis ir iedrošināt meklēt jaunus veidus un resursus, kā vadīt sabiedrības pārmaiņas, stāties pretī krīzēm un izaicinājumiem un sasniegt ilgtspējīgas attīstības mērķus ar un caur kultūru.

21.gadsimts ir faktiski laikmeta maiņa un vienlaicīgi kultūras transformācijas laiks, un tas pieprasa jaunu pieeju un jaunas prasmes. Kultūras nozares līderiem ir jāspēj adaptēties pārmaiņām ātrāk nekā tas ir objektīvi iespējams. Apzinoties, ka tieši reģionālie kultūras līderi arī iepriekš ir saskārušies ar lielākiem administratīviem izaicinājumiem un šķēršļiem efektīvā  Eiropas Savienības kultūras un citu programmu īstenošanā, semināra mērķis ir ne tikai dot zināšanas un iedvesmu veiksmīgai kultūras nozares iesaistei krīžu pārvarēšanā, bet jo īpaši iedrošināt audzēt kapacitāti un prasmes uz vietas reģionos ES finansējuma piesaistē, tam lietderīgi izmantojot arī nākamo Eiropas Prasmju gadu.

 

Seminārs notiks: Jaunpils pilī no 25. novembra plkst. 10:00 līdz 26. novembra plkst. 17:00.

Naktsmājas Jaunpils pilī (divvietīgos numuriņos) un ēdināšana tiek apmaksāta.

Detalizēta semināra programma - pielikumā.

 

Pieteikšanās līdz 21. novembrim (vietu skaits ierobežots!):

baiba.eiduka-skuja@la.europarl.europa.eu