Daces Melbārdes mājaslapa

Jaunā "Bauhaus" iniciatīva. Diskusijas video ieraksts.

2021. gada 17. maijs ,
Jaunā

Eiropas Parlamenta deputāte un Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece Dace Melbārde š.g. 17. maijā organizēja tiešsaistes diskusiju par Eiropas Komisijas īstenoto Jaunā Eiropas “Bauhaus” iniciatīvu.

Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras sintēze, kura mērķis ir palīdzēt visās Eiropas Savienības dalībvalstīs īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju un pieejamību šo vārdu visplašākajā nozīmē. Tāpēc tika aicināti Latvijas inženieri, pilsētplānotāji, dizaineri, zinātnieki, uzņēmēji, arhitekti, mākslinieki, studenti un visi interesenti dalīties ar savām idejām par to, kā būtu jāveido un jāattīsta Jaunā Eiropas “Bauhaus” ideja Latvijā.

Šīs diskusijas mērķis bija izvērtēt iniciatīvas aktualitāti Latvijā un apkopot priekšlikumus tā attīstībai gan Latvijā, gan Eiropā.  Sarunā ar prezentāciju piedalījās Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas padomniece Ruta Raihštaina (Ruth Reichstein), kas sniedza plašāku ieskatu Jaunā Eiropas “Bauhaus” iniciatīvā, savās pārdomās dalijās Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna, pilsētplānotājs, antropologs Viesturs Celmiņš, Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa un ainavu arhitekte Indra Purs. Diskusiju vadīja Jānis Ķīnasts.