Daces Melbārdes mājaslapa

Gads kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā

2023. gada 24. februāris ,
Godātie Latvijas iedzīvotāji!

Šodien aprit viens gads kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā.

2022. gada 24. februāra rītā vairums demokrātisko pasaules valstu, arī daļa manu kolēģu šeit, Eiropas Parlamentā, beidzot pamodās. Pamodās no snaudas un ilūzijām, ka Putins apmierināsies tikai ar mazu kumosiņu no neatkarīgās Ukrainas zemes. Par šo naivumu Latvija un mūsu tuvākie Baltijas kaimiņi daudzkārt brīdināja Eiropas valstis jau kopš prettiesiskās Krimas aneksijas 2014. gadā.

Līdz ar Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā ir neatgriezeniski sagrauta līdzšinējā Eiropas drošības arhitektūra. Ir beigusies tā pasaule, ko Eiropa pazina pēc Aukstā kara.

Un nekas neliecina, ka Kremlis, tuvākā laikā, savu uzvedību mainīs un karu izbeigs. Kremļa saimnieka iluzorais mesiānisms veidot tikai viņam vien saprotamo “krievu pasauli” ir novedis pie daudzu miljonu cilvēku izpostītām dzīvēm, bēgļu straumēm, bezjēdzīgiem nevainīgu cilvēku upuriem un izpostītas ukraiņu zemes. Varam tikai vaicāt, kāpēc vairums Krievijas iedzīvotāju šim bezjēdzīgajam karam joprojām ir gatavi kļūt par bezierunu kotlešu masu.

Šajos apstākļos mūsu atbalsts Ukrainai ir eksistenciāli svarīgs. Eiropas Parlamentā, tajā skaitā Drošības un aizsardzības komitejā, kurā es darbojos, mēs turpinām strādāt pie tā, lai ukraiņi saņem nepieciešamo militāro, humanitāro un finanšu palīdzību. Ziņas no frontes, ka ukraiņu karavīriem pietrūkst munīcijas, nav pieļaujamas!

Pat vēl vairāk: mēs katrs eiropietis varam izmantot savu balsi un izdarīt spiedienu uz Eiropas valstu vadītājiem, lai Ukrainai jau tuvākajā laikā tiek piegādāta uzvaru nesoša kaujas tehnika. Mums ir svarīgi ieklausītie Ukrainas prezidenta Zelenska aicinājumā nodrošināt ukraiņiem “brīvības spārnus” un palīdzēt Ukrainas armijai ar kaujas spējīgu lidmašīnu piegādi.

Karš Ukrainā ir trauksmes zvans un mācībstunda mums visiem – visām brīvām un demokrātiskām Eiropas valstīm. Līdzās Eiropas Savienības robežām pastāv agresīvs režīms, kuram cilvēka dzīvība nav vērtība, bet starptautiskās vienošanās ir tik papīra lapas vērtē.

Mums ir skaudri jāapzinās, ka drošība, labklājība, demokrātija, tiesiskums un citas Eiropas dzīves veida kvalitātes nav garantētas! Tās ir jāaizsargā! Mums ir jāveido vienota Eiropas drošības un aizsardzības politika un spēcīga Eiroatlantiskā savienība, kas jebkuram potenciālajam agresoram sūta nepārprotamu vēstījumu - Eiropas Savienības neatkarīgās valstis, to cilvēki un zeme tiks aizsargāti ar pirmo metru un pirmo minūti!

Es ticu taisnīgumam, ticu ukraiņu tautas drosmei un ticu eiropiešu solidaritātei!

Un aicinu mūs visus ticēt un rīkoties, lai Ukraina uzvarētu!

Slava Ukrainai!