Daces Melbārdes mājaslapa

Dace Melbārde atkārtoti aicina novirzīt divus procentus no ES atveseļošanās un noturības mehānisma kultūras un radošajām nozarēm

2020. gada 21. oktobris ,
2020. gada 21. oktobrī Eiropas Parlamentā Briselē norisinājās debates par nepieciešamajiem Eiropas Savienības (ES) pasākumiem, lai mazinātu sociālo un ekonomisko krīzi, ko ir izraisījusi Covid-19 pandēmija.

Uzstājoties debatēs, Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētājas vietniece un deputāte Dace Melbārde vērsa uzmanību, ka kopš Covid-19 pandēmijas uzliesmojuma ir daudz enerģijas veltīts ES ekonomikai un tās darba tirgum kopumā, taču nefokusējoties uz konkrētām nozarēm un tajā strādājošiem darbiniekiem.

“Kultūras un radošo nozaru pārstāvjus, kā arī mediju nozari Covid-19 pandēmija ir skārusi īpaši smagi. Šajās nozarēs strādājošajiem ir dramatisks ienākumu kritums un augsts bezdarba pieaugums. Diemžēl atbalsts gan nacionālā, gan Eiropas Savienības līmenī šīm nozarēm ir bijis nepietiekams. Kultūru un plašsaziņas līdzekļus tāpat kā citas nozares nevar tik vienkārši glābt vai atjaunot pēc ekonomiskiem un sociāliem satricinājumiem. Pandēmijas laikā plašsaziņas līdzekļi un kultūra tiek patērēta vairāk nekā jebkad agrāk. Tāpēc ir nosodāmi, ka daudzas kultūras institūcijas un mediju organizācijas ir spiestas cīnīties par izdzīvošanu šajā laikā. Vēlos atkārtoti paust atbalstu un aicināt no Eiropas Savienības atveseļošanas un noturības mehānisma novirzīt divus procentus kultūras un radošajām un mediju nozarēm. Spēcīgiem ziņu medijiem un labi finansētai kultūrai jābūt mūsu demokrātijas centrā un Eiropas Savienības atveseļošanās pamatā,” savā uzrunā uzsvēra D.Melbārde.