Daces Melbārdes mājaslapa

Dace Melbārde aicina uz diskusiju par Jauno Eiropas “Bauhaus”

2021. gada 12. maijs ,
Dace Melbārde aicina uz diskusiju par Jauno Eiropas “Bauhaus”

Eiropas Parlamenta deputāte un Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece Dace Melbārde š.g. 17. maijā aicina uz tiešsaistes diskusiju par Eiropas Komisijas īstenoto Jaunā Eiropas “Bauhaus” iniciatīvu.

“Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena pērn savā runā Eiropas Parlamentā par stāvokli Savienībā nāca klajā ar iniciatīvu uzsākt Jaunā Eiropas “Bauhaus” izstrādi, kas būtu īstenojama ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm un ar plašu ekspertu iesaisti. Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras sintēze, kura mērķis ir palīdzēt visās Eiropas Savienības dalībvalstīs īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju un pieejamību šo vārdu visplašākajā nozīmē. Tāpēc esmu aicinājusi Latvijas inženierus, pilsētplānotājus, dizainerus, zinātniekus, uzņēmējus, arhitektus, māksliniekus, studentus un visus interesentus piedalīties ar savām idejām par to, kā būtu jāveido un jāattīsta Jaunās Eiropas “Bauhaus” ideja Latvijā. Šīs diskusijas mērķis būs izvērtēt iniciatīvas aktualitāti Latvijā un apkopot priekšlikumus tā attīstībai gan Latvijā, gan Eiropā. Diskusijas atziņas tiks apkopotas un iesniegtas Jaunā Eiropas “Bauhaus” turpmākai plānošanai,” uzsver Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece Dace Melbārde.

Sarunā ar prezentāciju piedalīsies Eiropas Komisijas prezidentes padomniece Ruta Raihštaina (Ruth Reichstein), kas sniegs plašāku ieskatu Eiropas Komisijas prezidentes iniciatīvā, savās pārdomās piekrituši dalīties Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna, pilsētplānotājs, antropologs Viesturs Celmiņš, Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa un ainavu arhitekte Indra Purvs. Diskusiju vadīs Jānis Ķīnasts.

Tikšanās notiks š.g. 17. maijā no plkst. 15:00 līdz 16:30. platformā Zoom, kas tiks translēta @DaceMelbardeEU Facebook lapā (https://www.facebook.com/DaceMelbardeEU) un Daces Melbārdes Youtube kontā https://www.youtube.com/channel/UCzAGhP-yJ4TguNYJRg7EkHg?app=desktop

Dalība jaunās iniciatīvas izveidē ir pieejama ikvienam interesentam. Šim nolūkam ir atklāta tīmekļvietne, kurā visi interesenti var dalīties ar sasniegumiem Jaunā Eiropas “Bauhaus” īstenošanai. Organizācijas, kuras vēlas padziļināti iesaistīties šajā procesā, var atsaukties uz tīmekļvietnē publicēto uzaicinājumu un kļūt par iniciatīvas partnerēm. Jaunā Eiropas “Bauhaus” tīmekļvietne: https://europa.eu/new-european-bauhaus/index_en

Tuvākajos mēnešos Eiropas Komisija piešķirs balvas par jau esošajiem Jaunā Eiropas “Bauhaus” piemēriem, kuros izpaužas iniciatīvas galvenās vērtības un kuri var iedvesmot uz diskusijām par kvalitatīvu dzīves telpu un tās veidošanu visā Eiropas Savienībā.