Daces Melbārdes mājaslapa

Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā - Daugavpils forums

2023. gada 1. marts ,
Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā - Daugavpils forums

Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde aicina uz semināru Latgales jauniešiem: ““Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” - Daugavpils forums”

Norises vieta un laiks: Daugavpils, 2023. gada 17. - 19. marts

“Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” ir jauniešu līdzdalības platforma, kuras mērķis ir pavērt iespējas Latvijas jauniešiem apgūt prasmes un iedvesmot līdzdarbībai savas pilsētas un novada, Latvijas un Eiropas dienas kārtības veidošanā.

Platformas virsuzdevums Latgalē ir palīdzēt Latgales jauniešiem sagatavot pieteikumu Daugavpils kandidēšanai uz Eiropas jaunatnes galvaspilsētas statusu 2027. gadā.

Programma tiek īstenota ar Eiropas Parlamenta deputātes un Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas Eiropas Parlamentā pārstāves Daces Melbārdes patronāžu, deputātei pašai aktīvi piedaloties un esot kontaktā ar jauniešiem, sadarbībā ar "EUROPE DIRECT Dienvidlatgale" centru, Latgales pašvaldībām un Dienvidlatgales NVO atbalsta centru.

No 17. līdz 19. martam Daugavpilī 20 līdz 25 Latgales jauniešiem būs iespēja izzināt Eiropas Savienībā aktuālās tēmas (kā klimata pārmaiņas un vides ilgtspēja, migrācija, starptautiskā drošība, ekonomikas stabilitāte un nodarbinātība, dezinformācija, jaunatnes politika, izglītības transformācija, digitalizācija, kultūras un valodu daudzveidība); iepazīties ar Daugavpils pieredzi un gūtajām mācībām, kandidējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu; uzzināt efektīvas līdzdalības iespējas dienaskārtības veidošanai vietējā un Eiropas Savienības līmenī.

Programmas dalībnieki ir vecāko klašu skolēni, augstskolu studenti un Latgales jauniešu organizāciju pārstāvji.

Plašāka informācija: Oskars Zuģickis, "EUROPE DIRECT Dienvidlatgale" centra vadītājs, e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv


Seminārs Daugavpilī notiek pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas un to līdzfinansē Eiropas Tautas partijas (ETP)  grupa – lielākā un vecākā grupa Eiropas Parlamentā.